e Sigara Nedir?

Elektronik sigara, sigara dumanına duyulan tiryakilikten kurtulmak ve zararlarını en aza için kullanılan alettir. En kolay şekilde izahla cihaz duman değil buhar oluşturur. Doktorlara göre elektronik sigara tütünlü mamüllü bağımlılıklarından kurtulmaya yardımcı olabilir.

Sigarayı Bıraktırma Faktörü
E sigara, tütün bağımlıklarından kurtulmak isteyenlerin , koku ve duman gibi özelliklerini de kullanarak üretilmiş bir tür sigara simülatörüdür. Kullanıldığı ortama buharı salındığından pasif içicilik düzeyi azalmakta, sadece nikotin alındığı için ise sigara dumanına nispeten bazı zararlı etkilerinden korumaktadır.
Normal sigarada bulunan insan vücudu için zararlı kanserojen maddeleri içermez. Duman üretmediği için karbon monoksit gibi 4000'e yakın zararlı maddeleri de etrafa vermez.

Prensibi
Elektronik sigaralar mod(Batarya) ve atomizer olarak iki kısma ayrılırlar.
Modlar mekanik, yarı mekanik ve chip setli olmak üzere üçe ayrılmaktadır.
Mekanik mod gücü direkt olarak pilden çektiği sistemdir.
Yarı mekanik cihazlar, gücünü pilden aldığı, fakat belli bir amper ya da zamandan sonra bataryanın güç iletiminin kesildiği aletlerdir.
Chip setli cihazlar ise kullanıcının kendi enerji kullanımının kontrol edilebilen (voltaj, watt gibi dijital cihazlardır.
Atomizerler ise sistemine göre cartomizer ve clearomizer olarak ikiye ayrılmaktadır.
Cartomizer içinde kartuşun bulunduğu atomizerlerdir. Clearomizerler, atomizerda bulunan bir tane coil’in devresinin bulunduğu cihazlardır. website

Keyf-i Tiryaki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *